За представлението

Музиката:
Често ни питат за нея. Къде и как да я открият за да си я слушат хората?
Кайя танцува на инструментал на „Yanael“, Петя и Дидо на сетове на македонският композитор и dj Кирил Дяковски. Съчетанието на кавал, кларинет и български фолклорни мотиви със съвременно звучащи „баси“ и перкусии е невероятно добро попадение! В частта на кулминацията оставихме различно звучене. Удоволствието и настроението се променят с ритъма на „A little party never hurt nobody“.
Можете да чуете музиката ни в публикуваните на този сайт видеа, представящи различните сцени.
Колкото и да е невероятна музиката ни признаваме, че с удоволствие я сменяме, защото и ние търсим разнообразие. Само ни дайте добро предложение за смяна!
Костюмите:
Тъй като огънят е ярък и превземащ вниманието елемент, решихме, че ако добавим цветни детайли и в костюмите ще стане „твърде шарено“. И така те са черни с неочаквани ефектни отблясъци, когато огъня преминава в близост до тъканите и ги осветява. На светлината от огъня изпъкват лицата и откритите части от телата на танцьорите. Кройкита на костюмите включват: традиционна японска хакама в черно – за мъжките костюми и дълги разкроени поли, отново в черно, но с ефектни отблясъци и отразяващи огъня нашивки за дамските костюми. 
При въртеливи движения на танцьорите – костюмите се разгръщат и стават обемни, същевременно позволяват динамични движения – когато не са разгърнати.
Изборът на костюми и кройките са дело на Даниел Нгуен, който има експертиза в дизайна на кожени облекла.
Инструментите:

 

Разбира се огнен пой. Той представлява верига с прикрепен в края фитил, който когато е в движение „рисува“ кръгове, цветя, спирали и други форми. Това е майсторски инструмент! Във всяка ръка на артиста има по един. Който го владее добре има много възможности.
Огнени ветрила. Представляват „хватове“, към които са прикрепени дълги пръчки, завършващи с огнени фитили. И действително приличат на същински ветрила.Те са един от най-танцувалните инструменти. Сцените с ветрилата позволяват да видите действителните танцови качества на артиста и неговото чисто танцово удоволствие да експериментира с движението и инструмента.
Огненият чадър. Това е голям и мощен инструмент. И разбира се вместо с водата си има вземане даване с огъня. В края на всеки от лъчите на чадъра е прикрепен спиралообразен огнен фитил. В сцените, в които го използваме се разгръща сюжета на представлението. Мъжете си разменят магии – един владее огъня, независимо в чии ръце е инструмента, а друг владее времето. То се забавя и дори за кратко „спира“ тъкмо когато действието е най-динамично.
Огнени змии (въжета): Е тук има много огън! Действително са въжета. Във всяка ръка на артиста има инструмент подобен на огненият пой, само че гори целия инструмент – от ръката на артиста, по цялата дължина на инструмента, до края където е главата или малко по-обемния фитил. За окото този инструмент рисува плътни кръгове, като плочи или щитове от огън
Когато представлението се случва на повече от 200км?
Тъй като често представленият се случват късно, е необходимо ако мястото е на повече от 200км. от София артистите да останат да преспят. Необходимо е ни съдействате за настаняване.
 

Благодарим ви че сте избрали да ви се случи красиво изживяване в изкуството и се доверявате именно на нас.

Ето още снимки представящи костюмите, инструментите и други детайли